Na 10 JAAR PLANNEN MAKEN OPENING EERSTE MOUNTAINBIKEROUTE IN NOORDENVELD

door | 28 mrt 2025

Home 9 Nieuws 9 Na 10 JAAR PLANNEN MAKEN OPENING EERSTE MOUNTAINBIKEROUTE IN NOORDENVELD

Het heeft tien jaar geduurd, maar eindelijk lijkt de eerste mountainbikeroute in Noordenveld dat in gebruik te worden genomen. Op zaterdag 29 maart om 9.00 uur geeft wethouder Jos Darwinkel samen met Harold Veldkamp, voorzitter van MoRoNeNo (Mountainbike Route Netwerk Noordenveld), het startsein voor de nieuwe mountainbikeroute Noordenveld op het Ronostrand. De nieuwe route is aan de westkant van Norg. Eén van de startpunten is het Ronostrand. Via Een ga je naar Veenhuizen en weer terug. De route slingert over bestaande paden. Deze route overlapt gedeeltelijk de al bestaande Gravelroute.

Een eerste stap naar duurzaam recreëren in de natuur

Wethouder Jos Darwinkel: “Met de aanleg van deze eerste mountainbikeroute versterken we de recreatiemogelijkheden verder in onze gemeente. We creëren zo ook een betere balans tussen de buitensport en de natuur.”

Harold Veldkamp van MoRoNeNo: ”Deze basisroute is de eerste stap om een gevarieerde en uitdagende mountainbikeroute te maken. De komende tijd willen we onder begeleiding van deskundigen nieuwe elementen toevoegen om de route nog aantrekkelijker te maken. Er is veel groeipotentie.”

Alle mountainbikeliefhebbers, natuur- en sportorganisaties en andere geïnteresseerden zijn van harte uitgenodigd om deel te nemen aan deze feestelijke gelegenheid. Na de opening is het mogelijk om samen met de wethouders Jos Darwinkel en Alex Wekema de eerste rit over de nieuwe route te maken.

Al lange tijd was er in Noordenveld een wens voor een mountainbikeroute. Tien jaar geleden werd er al voor het eerst over de aanleg van vijf routes gesproken, terwijl er zelfs al voor de eeuwwisseling voor het eerst plannen zouden zijn geweest voor de aanleg van een route rondom Norg.

In 2017 werd de eerste vergunning aangevraagd voor een route in de omgeving van Roden, maar toch liep het project daarna om verschillende redenen weer vertraging op. Onder meer omdat het traject over terreinen van verschillende eigenaren liep, die niet allemaal even enthousiast waren. Ondertussen wordt er nog altijd gewerkt aan een vijftal vaste mountainbikeroutes, plus verbindingsroutes met andere gebieden zoals de stad Groningen.